Нормальний зір – основа здоров’я людини.
Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ. Ця інформація необхідна не лише для повноцінного існування та орієнтування людини, але і для естетичного сприйняття світу, реалізації прагнень.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я в світі налічується 161 млн. чоловік з порушенням зору, 45 млн. сліпих людей, а в 2020 році прогнозуэться, що їх буде вже понад 76 млн. чоловік. В м. Калуші за 9 місяців 2018 року зареєстровано з хворобами ока 4 236 чол., під диспансерним наглядом перебувало 708 чол.; з катарактою зареєстровано – 260 чол., під дисп.нагл. 125 чол.; з глаукомою – 418 чол, під дисп.нагл.310 чол.; з міопією (короткозорістю ) –347 чол., під дисп.нагл. 166 чол.
Люди мають замислитись про можливості профілактики сліпоти та проблем, пов’язаних с зором, адже три чверті випадків таких захворювань можуть бути попереджені або вилікувані.
Основи попередження сліпоти.
Регулярне і ретельне обстеження зору - кращий спосіб захисту від очних захворювань. Так, молодим людям, у яких зір в нормі і немає ніяких проблем або спадкових факторів ризику, досить проходити обстеження кожні 3-5 років. Людям 40-64 років слід проходити перевірку кожні 2-4 роки. Якщо ж вам 65 або більше - то кожні один або два роки. Однак в останньому випадку частота перевірки залежить від індивідуальних особливостей, і тому необхідна рекомендація вашого лікаря - офтальмолога. Регулярне обстеження - кращий спосіб захисту від очних захворювань, пов'язаних з процесом старіння.
В групі ризику знаходяться люди зрілого та похилого віку, а також ті хто страждають діабетом або іншими захворюваннями, здатними вплинути на зір, крім того, спадковість або очні травми, отримані в минулому, збільшують небезпеку.
До критичної симптоматики відносяться:
- опухлі повіки; - зміни кольору райдужки;
- косі очі;
- темні плями в центрі поля зору;
- труднощі при фокусуванні на близько чи далеко розташованих предметах;
- двоїння в очах; -свербіж або печіння в очах;
- зайві виділення або сльозоточивість очей;- біль в очах;
- мушки і спалахи; - кольорові круги навколо спалахів світла;
- туманне або розпливчасте зображення;
- почервоніння очей або навколо них;- раптова втрата зображення;
- труднощі адаптації зору в темних приміщеннях;- надмірна світлочутливість;
Профілатичні поради:
Приділяйте належну увагу турботі про здоров’я очей і обережіть їх.
Збереження зору – це робота, заснована на взаємному співробітництві між пацієнтом і лікарем. При будь – яких порушеннях зору – звертайтесь до лікаря – окуліста міського центру каб. №12.
Калуського міського центру ПМСД