Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

14 листопада- Всесвітній день діабету

Цукровий діабет-неінфекційна епідемія XXI століття.

 

Всесвітній день діабету – це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає.

На сьогодні в Україні зареєстровано близько 2,5 млн.людей,  хворих на дібет. Всього в світі, за даними Міжнародної діабетичної федерації, хворіють 285 млн.осіб. До 2040 р. кількість людей з цукровим діабетом зросте до 642 млн. у світі прогнозують у федерації. 5 млн. людей на рік помирають від цукрового діабету.

 

Діабет – це порушення обміну речовин, викликане зниженням секреції інсуліну підшлунковою залозою чи зниженням чутливості тканин до інсуліну.

Основною ознакою цього захворювання є стійке підвищення рівня цукру в крові.

Цукровий діабет має і такі симптоми: різка втрата ваги, постійна сильна спрага, сухість шкіри та слизових оболонок, відчуття голоду, свербіж шкіри.

Існує ряд факторів, які призводять до появи цукрового діабету: спадкова схильність, ожиріння, захворювання підшлункової залози (панкреатит, рак підшлункової залози),  різноманітні вірусні інфекції, стрес, вік. Комбінація факторів ризику  підвищує небезпеку  захворювання в кілька разів. Таким чином всі люди, що входять до групи ризику, повинні бути пильними до себе, перебувати на диспансерному спостереженні.

Необхідно також знати, що будь-які захворювання можуть сприяти порушенню вуглеводного обміну і розвитку цукрового діабету. Тому своєчасне і правильне лікування всіх захворювань також сприяє попередженню цукрового діабету.

Особливо пильно слід ставитися до свого стану здоров’я в період з листопада по березень, тому що більшість випадків захворювання на цукровий діабет припадає на цей період. Положення ускладнюється і тим, що в цей період ваш стан може бути прийнято за вірусну інфекцію.

Що треба робити, щоб не захворіти на цукровий діабет? Відповідь проста: вести здоровий спосіб життя, стежити за своїм здоров’ям і здоров’ям близьких. Обов’язково досягти здорової ваги для тіла і підтримувати її, бути фізично активним – займатися фізкультурою, спортом, дотримуватися здорового харчування, їсти фрукти і овочі, зменшити споживання цукру і насичених жирів, утримуватися від вживання тютюну – куріння підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Важливо пам’ятати , що з діабетом можна і потрібно боротися. Ваше здоров’я у ваших руках і в правильних думках,  які втілюються в життя.

Бажаю не хворіти і бути здоровими.

Галина Гут         лікар ендокринолог

Калуського міського центру ПМСД

Читайте також