Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

6 березня – Міжнародний день боротьби з глаукомою.

 

Глаукома, призводить до сліпоти.

Серед різних захворювань ока глаукома посідає особливе місце. Причина цього полягає в тому, що при загальному непримітному перебігу, фінал у кожній з них один: невиліковна сліпота.

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), зараз вже більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти в світі.

6 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби з глаукомою. Цей день почав проводитися з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою.

Глаукома - захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору - людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.

План тонометрій по виявленню глаукоми на 2018 році  по Калуському міському центрі ПМСД становив 13 730 чол., оглянуто 13 540 чол. (98,6%). Виявлення хворих глаукомою залишається на рівні минулого року і становить 18 чол., що становить  33,0 на 100 000 нас.

      Основними причинами, які призводять до глаукоми є : соціальні фактори, шкідливі звички, нервові стреси, загальні захворювання, особливо цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, системні захворювання або хронічні захворювання ока.

      Як запобігти цьому захворюванню?

Найважливіше – це профілактичне вимірювання внутрішньо очного тиску (ВОТ)

Такі вимірювання проводяться в поліклініці в кабінеті долікарського огляду або в кабінеті окуліста.  В нормі ВОТ не повинен перевищувати 26,0 мм рт. ст. Кожна людина віком від 40 років (можна і молодшим) 1 раз на 3 роки повинна перевіряти ВОТ, а люди групи ризику (тобто хворі на цукровий діабет, гіпертонію, системні захворювання) – 1 раз на рік.

Симптоми, які повинні вас насторожувати –  болі в оці або навколо ока в орбіті, особливо вночі, затуманювання зору, райдужні круги навколо джерела світла, падіння гостроти зору. При їх виявленні – негайно звертайтеся до лікаря – окуліста.

 Глаукома лікується консервативно (методом закапування крапель, ін’єкцій ) та оперативно. Займатись самолікуванням, змінювати самостійно призначені ліки, змінювати кількість закапувань категорично заборонено, тому що краплі при цьому захворюванні строго дозуються і індивідуально підбираються лікарем для кожного хворого.

      Спосіб життя хворого на глаукому :

-ведіть спокійний, розмірений спосіб життя, уникайте негативних емоцій;

-працюйте стільки, скільки дозволяють вік і загальний стан здоров’я, не перевтомлюйтесь;        

-уникайте фізичних і нервових перевантажень, роботи з нахилом тулуба, голови (прання, миття підлоги, прополювання грядок);

-уникайте тривалого перебування у темряві. Дивитись телевізор можна лише в освітленій кімнаті;

-харчуйтесь раціонально, відповідно віку, надавайте перевагу овочевим блюдам, рибі, сирим овочам і фруктам, обмежте вживання тваринних жирів;

-скоротіть по можливості прийом рідини у вечірні та нічні години;

-важливий міцний сон –не менше 8 год. на добу  (на високій подушці);

-відмовтесь від тютюнопаління, вживання спиртних напоїв, відвідування лазні;

-точно дотримуйтесь режиму закапування крапель;

-регулярно відвідуйте лікаря. Навіть при стабілізації внутрішньоочного тиску, контрольне обстеження рекомендоване кожних три місяці.   

                        Юрій Булахов  лікар - офтальмолог Калуського міського центру ПМСД

Читайте також