Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Європейський тиждень імунізації

Попередь. Захисти. Зроби щеплення.

В Європейському регіоні ВООЗ проводить Європейський тиждень імунізації під гаслом: «Захистимося разом: #вакцини працюють», націлений на інформування населення про вакцинацію як ключового інструменту профілактики захворювань і збереження здоров’я та життів.

Щорічно вакцини рятують життя 2-3 мільйонів осіб і можуть зберегти  ще 1,5 мільйона.

Виняткова цінність імунізації послужила головною причиною розробки Глобального плану дій щодо вакцин – рамкової програми щодо запобігання до 2020р. мільйонів смертей від хвороб, що можна попередити за допомогою вакцин. План спрямований на дотримання термінів планової імунізації; прискорення боротьби з інфекційними хворобами.

Найголовнішим аспектом вакцинопрофілактики є захист здоров’я кожної людини. Однак не менш важливим є формування так званого колективного імунітету, який забезпечує низький рівень захворюваності в колективах і дає можливість «керувати» інфекцією. Для досягнення достатнього рівня  колективного імунітету охоплення щепленнями повинно сягати 95%. Якщо цей рівень знижується, то ефективність вакцинації зменшується, а це в свою чергу призводить до підйому захворюваності і виникнення епідемій.

Важливо знати!

На сьогодні в Україні вакцинація проводиться проти 10 інфекційних захворювань. Спільними інфекційними хворобами, для профілактики яких проводяться щеплення, як у країнах ЄС, так і в Україні, є кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, Hib-інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та міжнародної практики, в Україні оновили Національний календар профілактичних щеплень.

Наказ МОЗ України від 18.05.2018 № 947 "Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні" .

Оновлення  в календарі стосуються  вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. Новації в календарі базуються на міжнародному досвіді проведення імунізації, а також відповідають рекомендаціям ВООЗ.

Всі профілактичні щеплення, які включені до Календаря профілактичних щеплень, для громадян України є безкоштовними. Вакцини закуповуються за кошти державного бюджету, мають відповідні сертифікати якості та державну реєстрацію в Україні.

За даними звіту виконання профщеплань в 2018 році по КМЦ ПМСД вакциновано проти КПК(вакцина для профілактики корі, паротиту, краснухи) -1614 ;  гепатит В – 1177; АДП-М(вакцина для профілактики дифтерії та правця) – 692; ІПВ(вакцина для про-ки поліомієліту) – 783. Сучасні досягнення у вакцинопрофілактиці переконують, що існують безпечні та ефективні технології охорони здоров’я, а наше майбутнє без щеплень неможливе.

Основними законодавчими документами, які регламентують проведення щеплень в Україні, є Закони України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я населення – всіх разом і кожного окремо – залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні.

Вакцинація – один з найбільш економічно ефективних способів захиститися від хвороб.

Володимир   Поліщук    лікар – терапевт Калуського МЦ ПМСД 

Читайте також