Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ДЛЯ ПАЦІЄНТА 31.05.19

Калуський  міський  центр первинної  медико-санітарної  допомоги

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ДЛЯ ПАЦІЄНТА

ТВОЄ ЖИТТЯ – ТВІЙ ВИБІР

         За даними ВООЗ, щороку від хвороб, пов’язаних з курінням, вмирає 4 мільйони осіб або 1 людина за кожні 8 секунд. Ця шкідлива звичка є однією з найголовніших причин смертності.

 

До чого призводить куріння?

         Наслідки куріння пов’язані з арсеналом  небезпечних захворювань. Найбільше страждає репродуктивна функція.

 1. У батьків-курців часто спостерігаються викидні, діти народжуються неповноцінними, з вродженими вадами розвитку, мертвонароджені

 2. Тютюнопаління зменшує здатність до дітонародження у жінок і порушує спермоутворення у чоловіків.

 3. Чоловіки-курці після 40 років часто стають імпотентами.

 4. Тютюнопаління  є причиною виникнення раку легень, виразки шлунку, ішемічної хвороби серця, інфаркту,інсульту.

 5. Куріння пошкоджує шкіру обличчя, виникають передчасні зморшки. Пасивне тютюнопаління негативно впливає на здоров’я оточуючих, особливо дітей.

 

Чому так важко кинути курити?

        Почавши палити, людина шводко звикає до нікотину, організм пристосовується до отрути, настає фізична залежність від неї. Людина, яка звикла до тютюну, після кожного куріння відчуває наркотичний «комфорт». Такий період триває недовго. Для того, щоб підняти бажаний рівень бадьорості, курець знову хапається за цигарку. Це і є тютюнова наркоманія. Кинути курити важко ще й тому, що це поведінкова звичка, яка вкоренилася у нашому повсякденному житті.

 

10  способів кинути палити

 1. Визначте точну дату. Якщо Ви твердо вирішили розпрощатися з цигарками, визначте дату, коли кинете курити. Інакше Ви будете відтерміновувати цей день без кінця.

 2. Позбавляйтеся шкідливої звички поступово. Деякі люди зав’язують із курінням не за один день. Починають купувати по одній пачці цигарок, підраховують, скільки викурили за добу і намагаються зменшити цю кількість.

 3. Для людей із сильною волею виявляється дієвим метод відмови від шкідливої звички тут і зараз. Щоправда, цей спосіб має один негатив – неприємні прояви абстинентного синдрому, зате він швидкий і однозначно визначає Ваш статус некурця.

 4. Будьте готові до синдрому абстиненції це -  порушення сну, появи кашлю, роздратованості й інших малоприємних проявів. Але все це тимчасові труднощі, а отже, їх можна перебороти.

 5. Пийте багато води з вітаміном С для  розрідження мокротиння у ваших легенях і  позбавлення кашлю курця.

 6. Змініть розпорядок дня. Проводьте менше часу з друзями, які все ще палять.

 7. Використовуйте препарати проти паління. Нікотинові пластирі, жувальні гумки, льодяники, назальні спреї.

 8. Відвідуйте мотиваційні семінари проти паління,почитайте сайти, спілкуйтеся на форумах із однодумцями, яким вдалося кинути курити.

 9. Альтернативна терапія - гіпноз і голковколювання – лише деякі з методів, які можить допомогти у боротьбі проти шкідливої звички.

 10. Ніколи не здавайтесь! Позбутися залежності важко, але завдяки наполегливості Ви зможете стати сильнішим за цигарку.

ПАМЯТАЙТЕ!  Кинути палити Ви зможете тільки тоді, коли цього реально захочете.

Читайте також