Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Профілактичні поради проти застуди.

 

Як  підготуватися до сезонних захворювань? 

Початок осені - саме час звернутися до терапевта, який підбере для вас курс зміцнення імунної системи з урахуванням індивідуальних особливостей вашого організму. Зміцнивши імунітет до настання холодів, ви зміцните  захисний бар'єр проти мікробів і вірусів. 

Восени велике значення слід приділити своєму харчуванню.

Для підвищення працездатності, поліпшення уважності рекомендується урізноманітнити меню продуктами з гіркуватим і кислуватим смаком, наприклад, квашена капуста, солоні огірки, лимони, соління, хліб з закваски та інші.  Також в осінньо-зимовий період у великих кількостях, порівняно з літом, треба вживати рибу, м'ясо, яйця, зернові, бобові, насіння, горіхи, часник, цибулю, селеру, петрушку, ріпу. 

У цей час потрібно пити багато рідини, не менше 6-8 склянок води, чаю, соку, вітамінних напоїв або будь- яких чистих рідин. Велика кількість рідини відновить об'єм рідини, яку організм втрачає під час нежиті, а також допоможе вимити токсини, які  отруюють організм. 

Фахівці рекомендують очистити і зміцнити легені. Для цього цілком достатньо щодня виконувати кілька дихальних вправ. Глибоко вдихніть, так щоб ребра розширилися в усі сторони, а після видихніть повітря з шумом. Виконуйте до 10 таких вправ. Якщо у Вас з'явилося запаморочення, відпочиньте кілька  хвилин, і продовжуйте. 

Але, найголовніше - це Ваш настрій. Радійте, спілкуйтеся з друзями, не відмовляйте собі в задоволеннях. Це допоможе Вам пережити холодні непогожі дні.

Як вести себе при перших ознаках застуди?

Більшість з нас не вважають застуду серйозним захворюванням. Однак, якщо вчасно не вжити заходів, застуда може обернутися серйозними проблемами зі здоров'ям. 

Якщо ви промочили ноги або перемерзли, краще відразу попередити можливі наслідки і прийняти гарячий душ. Прогріти потрібно обличчя, шию і груди. Якщо немає високої температури і проблем з серцем, рекомендується прийняти 2-хвилинну гарячу ванну. Добре додати у ванну настій із березового листа, звіробою або ромашки. Виходити з гарячої ванни потрібно обережно, так як може підвищитися тиску і розвинутися запаморочення. Після ретельно витертися, лягти в ліжко і випити гарячий чай з малиною або медом, щоб пропотіти. При підвищенні температури після прийняття ванни, знижувати її за допомогою жарознижуючих засобів не рекомендується. Організм повинен сам боротися із застудою. Збивати температуру потрібно, якщо вона перевищує 38 градусів, причому робити це краще не ліками. Хороший ефект дає обтирання тіла 3% розчином оцту, розведеним навпіл з водою. Добре знижує температуру морс з журавлини або брусниці, липовий чай або чай з малиною чи медом. При перших ознаках застуди організму потрібно дати відпочинок, щоб він міг повноцінно боротися із захворюванням. Якщо є можливість, проведіть ці дні в ліжку. Особливу увагу потрібно приділити харчуванню. Їжте більше свіжих овочів і фруктів, виключіть з меню важку, гостру і жирну їжу. В той же час раціон повинен бути повноцінним і забезпечувати організм всіма необхідними вітамінами і мінералами. Не забудьте забезпечити рясне пиття, для того щоб з організму швидше виводилися токсини. Якщо ви захворіли краще відмовитися від вживання кави, алкогольних напоїв і паління. Це прискорить одужання, а заодно дозволить вам назавжди відмовитися  від цих шкідливих звичок, якщо вони у вас є.  

Дотримуйтесь цих рекомендацій та бережіть своє здоров’я!

Наталія Федорак  сімейний лікар  Калуського міського  центру ПМСД

Читайте також