Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

14 ЛИСТОПАДА – Всесвітній день боротьби з діабетом.

14 ЛИСТОПАДА – Всесвітній день боротьби з діабетом. Ця дата нагадує нам про невпинне поширення хвороби й те, що легковажити її наслідками не можна.

Основні (перші) симптоми цукрового діабету:

  • спрага;

  • відчуття голоду, навіть після споживання їжі;

  • часте сечовиділення;

  • сухість у роті;

  • несподівана втрата ваги, попри добрий апетит;

  • відчуття втоми, слабкість;

  • втрата чіткості зору;

  • відчуття затерпання, «мурашок» у руках і ногах;

  • повільне загоєння порізів, ран;

  • сухість та свербіж шкіри;

  • часто грибкові ураження, а також інфекції сечовивідної системи.

Цукровий діабет – це захворювання, що характеризується хронічним підвищенням рівня глюкози в крові (гіперглікемією). Залежно від причини та механізму виникнення стану хронічного підвищення рівня глюкози.

Якщо Ви помітили описані симптоми та/або знаходитесь у групі ризику, пройдіть обстеження та обов’язково зверніться до лікаря-ендокринолога.

РОЗВІЮЄМО МІФИ!

Міф ПЕРШИЙ. Діабет – це хвороба повних людей

Не зовсім так. Надлишкова вага є одним з факторів ризику розвитку діабету (у випадку діабету II типу – основний фактор ризику), проте це не означає, що всі діабетики страждають ожирінням. Діабет може бути спадковим, може розвинутися внаслідок травми чи хвороби підшлункової залози тощо. Часто захворювання розвивається на фоні збігу кількох з цих факторів, у тому числі вікового (люди старше 45 – у групі підвищеного ризику). 

Міф ДРУГИЙ. Цукровий діабет ніяк не впливає на якість життя

Недооцінювати діабет дуже небезпечно. Адже він входить до трійки неінфекційних захворювань (поряд з онкологічними та серцево-судинними), які найчастіше призводить до інвалідизації і зменшення тривалості життя. Загалом 6,2% cмертей у світі пов’язано саме з діабетом. А в Україні 3% первинної інвалідності дорослого населення припадає на наслідки діабету. 

Міф ТРЕТІЙ. Діабет виникає у тих, хто їсть багато солодощів

Сам по собі цукор не викликає діабет, проте є фактором ризику щодо ожиріння, яке, у свою чергу, збільшує ризики захворювання на діабет. Крім того, неконтрольоване вживання цукру уже під час захворювання може призвести до розвитку численних ускладнень. Тож здоровим солодкоїжкам слід бути пильними до власної ваги, а діабетикам – відмовитися від цукру та обмежувати себе у вживанні продуктів із високим вмістом вуглеводів. 

Міф ЧЕТВЕРТИЙ. Діабету не можна завадити 

Це твердження стосується більшою мірою діабет І типу (інсулінозалежного), коли організм виробляє недостатню кількість інсуліну. Причини появи цього недугу ще недостатньо вивчені, отже його важко спрогнозувати і завадити йому. Щодо діабету II типу, то він найчастіше розвивається через порушення норм здорового способу життя, тобто через брак фізичної активності та надмірну вагу. Тому цей тип діабету попередити можна: потрібно слідкувати за своїм раціоном, контролювати рівень ваги, бути фізично активним. 

Читайте також