Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Імунізація - основний чинник національної безпеки та здоров’я населення України.

Імунізація  - основний чинник національної безпеки та здоров’я населення України.

                                                                              

Імунізація -  це єдиний надійний захист від небезпечних хворіб, завдяки якій людина набуває імунітет або стає несприятливою до інфекційних хвороб, шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від певної інфекції або хвороби. В Україні вдповідно до Національного календаря щеплень, який розроблений з урахуванням міжнародного досвіду та затвердженого наказом  Міністерства  охорони здоров’я України, обов’язкова безкоштовна вакцинація від 10 інфекційних  захворювань: поліомієліту, кашлюку, дифтерії, правцю, туберкульозу, кору, вірусного гепатиту В, паротиту, краснухи, гемофільної інфекції. Крім обов’язкових щеплень від зазначених інфекцій, існують також вакцини проти інших інфекцій, щеплення якими доцільно при ускладненні епідемічної ситуації, або проводиться за особистим бажанням ромадян. Не зважаючи на введення воєнного стану в Україні та міграцію населення рутинна імунізація дітей і дорослих  по Калуському МЦ ПМСД проводиться постійно. Щоб охопити імунізацією всі вікові групи населення  потрібно регулярне постачання імунобіологічних препаратів. На даний час по закладу відсутні вакцини : від дифтерії з правцем (АДП); вірусного гепатиту В;  гемофільної інфекції ( Ніb); кору, паротиту, краснухи(КПК);   туберкульозу(БЦЖ). Інші вакцини є в невеликій кількості.    

       Відповідно до статей 27,40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ,статей 12,15 Закону України « Про  захист населення від інфекційних хвороб», з метою мінімізації  ризику летальності та смертності від  вакцинокерованих інфекцій, а також запобігання зростання додаткового навантаження на систему охорони здоров’я інфекційного профілю, в нашому закладі створено умови для безперервної рутинної імунізації.

Вакцинація проводиться щоденно протягом тижня у визначені години серед дитячого та дорослого населення. Заплановані графіки проведення  щеплень з метою уникнення скупчень в кімнатах очікування  та з дотриманням норм інфекційного контролю в умовах поширення гострої респіраторної  хвороби   СОVID-19.

Особливу увагу приділяється батькам-відмовникам щодо необхідності проведення профілактичних щеплень для забезпечення  захисту здоров’я  їхніх дітей через засоби дистанційного зв’язку, розміщення інформаційних матеріалів з імунопрофілактики на інтернет-сайті Калуського МЦ ПМСД, розповсюджуються інформаційно-просвітницькі пам’ятки для відвідувачів медичного закладу.

Щоб вакцинуватися необхідно звернутися до педіатра та сімейного лікаря по декларації, який  надасть в повному обсязі консультацію та рекомендації щодо потреби додаткових обстежень, діагностики перед вакцинацією. Оформляється інформаційна згода на проведення щеплення одним із батьків або іншим законним представником дитини на медичне втручання. Для зарахування в дошкільні та загально-освітні навчальні заклади  у дітей мають  бути наявні відомості про завершений курс обов’язкових профілактичних  щеплень  відповідно  до  віку та згідно з  Календарем    профілактичних щеплень, затвердженим  наказом МОЗ України від  16.09.2011р. № 595 (у редакції наказу МОЗ України від 11.08.2014р № 551),зареєстрованим у Міністерстві юстиції України  10.10.2011р за № 1159/19897).

Планова рутинна імунізація також проводиться всім внутрішньо переміщеним особам.

Для формування колективного імунітету необхідно ,щоб рівень вакцинації населення досягав  95-98%. Надіємось на удосконалення  законодавчої бази МОЗ України та Міністерства освіти і науки для підвищення рівня свідомості громадян  щодо  обов’язкової імунізації.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я населення –всіх разом і кожного окремо- залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні.  

Лише спільними зусиллями національних та місцевих органів влади, громадськості, медиків, щодо здійснення ефективної соціальної комунікації в наданні медичних послуг населенню України, можна досягти змін на краще та зберегти національну безпеку країни. 

 Захищайте себе та членів своєї родини-вакцинуйтеся!                                                                                                                       

 

 

Читайте також