Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Серцево-судинна тривога та міри профілактики.

 

Загальновизнано, що поширеність серцево-судинних захворювань значною мірою пов’язана з способом життя і виникненням унаслідок цього факторів ризику. Модифікація факторів ризику супроводжується зменшенням сурцевосудинної захворюваності та смертності. На зменшення негативного впливу факторів ризику потрібні профілактичні знання і дії кожної людини.

Перше, підвищений артеріальний тиск вище 140 на 90 мм.рт.ст. Це – агресор і провокатор, тому що артеріальна гіпертензія агресивно діє на судини, що призводять до трамбування і в результаті виникає інсульт або інфаркт. Також артеріальна гіпертензія  провокує  розвиток  недостатності  кровообігу з ураженням мозку, серця, нирок. Потрібно тостійно приймати ліки по призначеннях дільничних терапевтів і кардіологів та ні в якому разі не займатись самолікуванням, що згубно діє на здоров’я.

Друге, надлишкова маса тіла. Оцінка здійснюється за допомогою індексу  маси тіла, що визначається як відношення маси  тіла в кілограмах до квадрату росту в метрах. Норма маси тіла до 25.0 кг/м2, межова надлишкова маса тіла до 29.0 кг/м2, ожиріння від 30.0 кг/м2 і далі.

Третє, куріння. В Україні курять 45% чоловіків і 15% жінок. Поширеність шкідливої звички більша в молодих людей, тому що з віком частіша відмова від куріння через проблеми з здоров’ям.

Четверте, ліпідемія в спрощеній назві жирна кров. В нормі вміст холестерину в крові до 5.0 ммоль/л, межовий холестерин  в крові від  5.0 до 6.0 ммоль/л, високий холестерин в крові више 6.0 ммоль/л.

П’яте, недостатня фізична активність в осіб, які сидять на роботі більше п’яти  годин і активне дозвілля, включаючи ходьбу, складає менше десять годин на тиждень. Малорухливість знижує фізичну стійкість і серцеву силу.

Профілактика серцево-судинних захворювань передусім у відповідальному виконанні призначених обстежень і активному лікуванні артеріальної  гіпертензії, в наполегливому виконанні фізичних вправ і обов’язкових щоденних піших навантажень в помірному темпі хоча б одну годину, категоричній відмові від куріння і обмеженому вживанні алкоголю, в стриманому відношенні до їжі і корегуючому впливу на якість харчування, в посиленій увазі до режиму дня та відпочинку і сну.

Таким чином, запорука здоров’я в профілактиці.

Бути здоровим означає перш за все вольові зусилля і поміч самому собі. Тоді буде позитивний результат боротьби з факторами ризику  серцево-судинних захворювань.

Ніна Гуцул   лікар-кардіолог Калуського МЦ ПМСД

Читайте також