Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

19 березня день профілактичної допомоги і вакцинації.

Попередь.Захисти.Зроби щеплення.

Вакцини є одним з найбільших досягнень медицини. Вони виконують єдину функцію - попередження хвороби.

      Вакцинація скоротила кількість випадків деяких захворювань до рідких проявів, а інколи навіть повністю ліквідувала хворобу.

      Так, завдяки вакцинації вдалося подолати віспу та вроджений кір, на грані зниження - поліомієліт.

      Спалахи інфекційних захворювань можливі у тому випадку, якщо населення не захищене, тобто невакциноване. А епідемії дуже дорого обходяться суспільству.

      Наявність високого рівня охоплення вакцинацією змінює хід епідемії – як у випадку з грипом, кором та пневмококовим менінгітом.

      Більшість вакцин використовуються для запобігання інфекції до того, як уразить хвороба. Деякі вакцини захищають людину навіть після того, як вона піддалася ризику зараження - як у випадку зі сказом, гепатитом В, кором та вітряною віспою. Якщо ж вакцинована людина все ж таки раптом занедужує  – ця хвороба зазвичай протікає м’якше, ніж у невакцинованої людини. Приклад: кашлюк, вітряна віспа та ротавірусна діарея.

      Вакцини мають величезне значення, як технологія у галузі охорони здоров’я та є унікальним засобом в наданні колективного імунітету – тобто захисту навіть для тих, хто неімунізований або кому не можна проводити вакцинацію .

      Планова вакцинація - важлива складова національної безпеки, а колективний імунітет – запорука відсутності епідемій.

    Щоб підвищити рівень колективного імунітету населення, різні країни знаходять свої шляхи. В усьому світі вакцинація є добровільною, і остаточне рішення мають приймати батьки дитини. Але наслідки відмови від вакцинації можуть бути надзвичайними і пов’язані не тільки небезпекою захворіти.

Важливо знати!

На сьогодні в Україні вакцинація проводиться проти 10 інфекційних захворювань. Спільними інфекційними хворобами, для профілактики яких проводяться щеплення, як у країнах ЄС, так і в Україні, є кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, Hib-інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит.

     Верховна Рада прийняла перший в Україні закон про імунопрофілактику «Про захист населення від інфекційних хвороб». Закон має на меті знизити розповсюдження серед населення поліомієліту, кору, краснухи, дифтерії, епідемічного паротиту кашлюку, гемофільної інфекції та гострого вірусного гепатиту В. За новим законом вакцинація є обов’язковою, а для її впорядкування вводиться спеціальний сертифікат вакцинації.

Захищайте себе та членів своєї сім'ї - вакцинуйтеся !

                      Володимир   Поліщук    лікар – терапевт

                                                                                Калуського міського центру ПМСД 

Читайте також