Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

16 листопада- Міжнародний день відмови від куріння

КУРІННЯ – обери здоров’я, обери життя.

16 листопада у всьому світі відзначаєтьсяМіжнародний день відмови від куріння, який був  запроваджений  Всесвітньою організацією охорони здоров’я ще в 1987 році. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання досягнути того, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла.

За даними  Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від хвороб, пов’язаних з курінням, вмирає 4 мільйони осіб або 1 людина кожні 8 секунд. Ця шкідлива звичка є однією з найголовніших причин  смертності. В Україні від хвороб, пов’язаних  з тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч осіб. У курців  в 5 разів частіше  виникає інфаркт міокарда, в 4 рази частіше – інсульт. Рак ротової порожнини в 92% випадках зумовлений  курінням, рак легень, трахеї, бронхів – у 85%,  нирок, сечового міхура – у 47-48%.

Курці, як правило, страждають на гастрити, виразки, бронхіти та облітеруючі ендартеріїти. Куріння також викликає кашель, послаблення імунітету та імпотенцію. Крім того, куріння негативно впливає на зовнішній вигляд курця та його самопочуття.Тютюновий дим підриває здоров’я не тільки курців, але й тих, хто їх оточує. Куріння особливо шкодить вашим дітям та майбутнім матерям під час вагітності. Шкідливим є і пасивне куріння, коли людина, яка не курить, змушена дихати тютюновим димом, знаходячись біля курця, і таким чином також наражає своє здоров’я на небезпеку. Гострою є проблема тютюнопаління у молоді і підлітків. Потрібно усвідомити, що паління – це не просто погана звичка, вона вбиває і негативно впливає у молодому віці на репродуктивну функцію.

З метою викорінення цієї звички проводилися заходи на державному рівні. 

З 16 грудня 2012 року набрав чинності закон України, що забороняє куріння в громадських місцях, у державних установах, на дитячих і спортивних майданчиках. Здійснювалось підняття в рази акцизного збору на тютюн. У всіх країнах ЄС з 20.05.2016 року ввели нові правила регулювання продажу тютюнових виробів, заборону використання смакових добавок та інгредієнтів до тютюнових виробів, регулювання курильних сумішей та електронних сигарет. Розмір медичного попередження  збільшується  з 50% до 65%, малюнки будуть розміщені з обох сторін. В Україні також запроваджені такі правила після імплантації Директиви 2014/40/ ЄС в українське законодавство та прийняття на її основі законопроекту № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Кращий спосіб подолання проблем тютюнопаління – зовсім не починати курити. Необхідно пам’ятати, що боротьба з тютюнопалінням є одночасно боротьбою з неінфекційними захворюваннями, і сати переможцем у цій боротьбі можна за умови об’єднання зусиль державних, громадських організацій та окремих осіб.

Богдан Семаньків  заступник головного лікаря з медичної роботи

Калуського міського центру  ПМСД

Читайте також