Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. 2018р.

ВІЛ-СНІД ціна безтурботності життя.

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого перебування ВІЛ в лімфоцитах  та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючими порушеннями функцій  імунної, нервової, лімфатичної та інших  систем організму. ВІЛ-інфекція має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  лікування, закінчується смертю хворого. 

На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнах усіх континентів. Її поширення в  світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія, яка швидко поширюється.

У Калуському районі, починаючи з 2000р., зареєстрована 191 особа інфікована вірусом імунодефіциту. З них 135 чоловіків, 55 жінок, 148 мешканців міста, 43 з сільської місцевості. Значна частина з облікованих осіб померли, змінили місце проживання.

На даний час на обліку в кабінеті «Довіра» (Калуська районна лікарня, Каракая,25) знаходиться 102 пацієнти. Щорічно в середньому обстежується на Калущині 4-5 тис. осіб на носійство ВІЛ (донори, вагітні жінки, хворі пацієнти на туберкульоз, медичні працівники і інші).

ВІЛ передається: 

  • Через кров - при потраплянні крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, вагінальні виділення, грудне молоко) від  ВІЛ-інфікованої особи до здорової  людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин інфікованими шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.

  • Статевим шляхом – під час незахищених статевих стосунків.

  • Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю.

Основні симптоми цього захворювання: втрата ваги тіла, хронічна діарея, тривала  лихоманка, різні грибкові захворювання, генералізоване збільшення лімфатичних вузлів.

В профілактиці ВІЛ/СНІДу основна мета – ваша поведінка, а також використання при потребі стерильного інструментарію, як в медичних закладах, так і в побуті (під час виконання манікюру, педикюру, татуювання, гоління,  проколюванні вух,тощо).

Пам’ятайте, що більшість ВІЛ-інфікованих осіб одночасно хворіють вірусними гепатитами В і С. Бо шляхи зараження цими інфекціями одинакові. Тому і профілактика аналогічна.

Поінформованість про способи уникнення біди та захисту свого здоров’я – найкращий,і на сьогодні, єдиний захист від ВІЛ-інфікування та СНІДу.

 

       Лікар-епідеміолог-Зінаїда Ковбаснюк

                                                                                                                                           Лікар кабінету «Довіра»-Сніжана Сенишин

Читайте також