Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Як уникнути небезпек у спекотну погоду?

Лікарі радять
                                  

            Улітку, аби уникнути звичайних сезонних небезпек, пов’язаних зі підвищенням температури повітря, необхідно дотримуватися простих рекомендацій.

 • Максимально обмежити перебування на вулиці та вирішувати справи, що вимагають виходу з приміщення, вранці до 11:00-12:00, або ближче до вечора – після 16:00.

 • Приділити особливу увагу вибору вбрання: одяг має бути світлий, зручний, з натуральних тканин (бавовна, льон).

 • Носити  із собою невеличку пляшку прохолодної (але не холодної) питної води або чаю з лимоном. Протягом літнього дня дорослій людині потрібно випивати не менше 2,5 – 3 л рідини.

 • Користуючись  кондиціонером, пам’ятайте, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Не дотримуючись цього правила різниці у 10 градусів, дуже легко підхопити нежить, а в гіршому випадку – пневмонію або радикуліт.

 • Обмежте паління та вживання алкогольних напоїв – це ускладнює дихання, підвищує артеріальний тиск і небезпеку перегрівання та зневоднення.

 • Обполіскувати руки й обличчя прохолодною водою, приймати теплий  чи контрастний (за умови здорового серця) душ не менше двох разів на день, відвідувати басейн  2-3 рази на тиждень, гуляти біля води або купатись, але лише на дозволених   пляжах.

 • Вживайте  менше висококалорійної їжі (жирні сорти м’яса, смажене – підвищують спрагу, багато енергії витрачається на перетравлення), пити більше трав’яних чаїв, компотів та морсів (прохолодні, але не нижче 25 градусів).

 • Відмовитесь  від  звички  приготування їжі про запас.

         Одна з найчастіших небезпек спекотного літа – сонячний та тепловий удари. За умов ненадання своєчасної допомоги, під серйозною загрозою опиняється здоров’я та, навіть, життя людини.

Перші признаки сонячного та теплового удару:

 • Млявість; головний біль; запаморочення;  почервоніння обличчя; підвищення температури тіла до 40°С; сонливість;  погіршення слуху; блювота; марення. Якщо причини перегріву не усунено, можлива втрата свідомості, блідість, посиніння шкірних покривів, шкіра холодна, вкрита потом, пульс нитковидний.

Щоб уникнути загрози для життя потерпілого, необхідно негайно викликати «швидку», а в очікуванні лікарів надати першу допомогу:

-       потерпілого перенести в тінь (прохолодне приміщення);

-       покласти на спину;  голову покласти на підвищення;

 •        розстібнути чи зняти одяг, розслабити пояс;

-       при втраті свідомості скористатися ваткою, змоченою нашатирним спиртом;

 •        при блювоті голову й тіло повернути на бік, щоб людина не захлинулась;

-      тіло обтерти холодною водою чи загорнути у вологе простирадло;

 •       на голову покласти холодний компрес;  напувати прохолодною водою;

-       дати постраждалому настоянку валеріани 15-20 крапель на одну третину склянки води;

-       у важких випадках застосовують штучне дихання та непрямий масаж серця.

Читайте також