Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Вакцинація – захист від грипу.

 

В структурі інфекційної захворюваності України грип і інші вірусні інфекції займають більше 90% і характеризуються сезонним підйомом. Рівень захворюваності населення залежить від кількості осіб, що не мають імунітету, тобто не отримали вакцини від грипу і тому більше сприйнятливі до інфекції.

 Для епідемічного сезону 2019-2020 рр. визначено вакцину для профілактики грипу:
-  ВАКСІГРИП ТЕТРА- СПЛІТ ВАКЦИНА для профілактики грипу 4х валентна інактивована. Суспензія для ін'єкцій по 0,5 мл у заповненому шприці з прикріпленою голкою,  виробництва Санофі Пастер С. А., Франція.

Запрошуємо на вакцинування в Калуський міський центр ПМСД.  

Каб. №65 (4 поверх) з 800 - 16 00 кожного дня, крім суботи, неділі.

Грип та гострі респіраторні  вірусні інфекції передаються від хворого до здорового через повітря, при розмові, чханні, кашлі, поцілунку, потиску рук, яке характеризується гострим початком від 10-12 годин до 7 діб, має масове поширення, проявляється симптомами:

- нездужання; - головний біль; - раптове підвищення температури більше 38 С; - біль у горлі; - кашель, затруднення дихання; - біль у м’язах; - часом можливі блювота, розлади стільця.

За спостереженнями медиків до групи ризику відносяться хворі з грипоподібним синдромом при наявності  супутньої патології: - вагітні жінки; - діти; - хворі із захворюваннями легень в т.ч. бронхіальною астмою; - ожирінням; - хворі тяжкими формами цукрового діабету; - ВІЛ/ інфіковані; - хворі із захворюваннями серця; - люди поважного віку та інші.

Якщо хвора людина вчасно звернулась за медичною допомогою до лікарів і вчасно розпочала лікування, то зменшиться ризик виникнення ускладнень таких як пневмонія, менінгоенцефаліт, гайморит, поліартрит тощо.

Для попередження поширення захворювання  найкращий засіб це профілактичне щеплення  проти грипу. На території України дозволені до використання протигрипозні вакцини. Профілактичні щеплення полегшують протікання та захистять організм від грипу і його ускладнень. Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону.

Корисні звички для профілактики грипу:

Хоча найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

1. «Захворів - сиди вдома». Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко.

4. Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

6. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

7. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Важливо знати, що грип та ГРВІ не лікується за допомогою:

  • Антибіотиків;

  • Гомеопатичних препаратів;

  • Імуностимуляторів, імуномодуляторів;

  • Народних засобів;

Обєктивно оцінити стан хворого, визначити тактику його подальшого лікування може тільки лікар. Це дозволить уникнути важких ускладнень та зберегти здоров’я і життя.

 

Богдан  Семаньків      заступник  головного  лікаря  з  медичної  роботи  КМЦ  ПМСД

Читайте також