Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Гострі респіраторні вірусні інфекції: що робити, щоб вберегтися.

 

В КМЦ ПМСД станом на 5.02.2020р. зареєстровано звернень за медичною допомогою з приводу ГРВІ – 177 осіб, грипом – 6 осіб. Діти ГРВІ- 235.

Перші  симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.
Хвора людина, навіть із легкою формою становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому,7 днів.                                 
Симптоми, що вимагають лікування вдома.

При появі перших симптомів хворий обов'язково повинен залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них. 

Симптомами є: - підвищена температура тіла; - біль у горлі; - кашель; - нежить; - біль у м'язах. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Призначене лікарем  лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання. Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.

Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації.

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією.Викликайте "швидку" чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:

- сильна блідість або посиніння обличчя; - затруднення дихання; - висока температура тіла, що довго не знижується; - багаторазове блювання та випорожнення; - порушення свідомості;

- надмірна сонливість чи збудженість; - болі у грудній клітці; - домішки крові у мокроті;
         - падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті.

Профілактика ГРВІ.

Можна легко уникнути зараження  навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих правил:
         -  уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми.

-  користуватися одноразовими масками, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати  у смітник.

-  регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
          -  повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.

-  часто мити руки з милом – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

-  користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті.

Об’єктивно оцінити стан хворого, визначити тактику його подальшого лікування може тільки лікарЦе дозволить уникнути важких ускладнень та зберегти здоров’я і життя.

 

Богдан  Семаньків      заступник  головного  лікаря  з  медичної  роботи  КМЦ  ПМСД

Читайте також