Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

РАДІАЦІЯ

Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього природного середовища, небезпека для всього живого,

що опинилося на забрудненій місцевості (людей, тварин, посівів, вододжерел та ні.) внаслідок радіаційної аварії.

Дії у випадку загрози (виникнення) радіаційної небезпеки.

При оголошенні радіаційної небезпеки не панікуйте, слухайте повідомлення органів виконавчої влади.

Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Зведіть ДО мінімуму проникнення радіоактивних речовин В квартиру (будинок), щільно закривши вікна та двері, щілини

заклейте. Стіни дерев'яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2рази (підвал у 7-12 разів), цегляного - у 10 разів (підвал у 40-100 разів)

Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для можливої евакуації. Підготуйтеся до евакуації: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності, гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, питну воду. Підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (миючі засоби).

Перед виходом з приміщення, від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ та воду.

Проведіть йодну профілактику (йодистий калій або водно-спиртовий розчин йоду). Йодистий калій вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 0,040 г на один прийом; дітям від двох років та дорослим - по 0,125 г на один прийом.

Водно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі 3 рази на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 1-2 краплі 5% настоянки на 100 мл молока (консервованого) або годувальної суміші; дітям від двох років та дорослим - по 3-5 крапель на стакан молока або води. Наносити на поверхню кінцівок рук настоянку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб.

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ!

Для харчування можна використовувати лише продукти, що зберігалися у зачинених приміщеннях, пройшли консервацію і не зазнали радіоактивного забруднення; заборонено вживати овочі, які росли на забрудненому ґрунті; бажано не пити молока від корів, які пасуться на забруднених пасовиськах.

Не пийте воду із відкритих джерел та із мереж водопостачання після офіційного оголошення радіаційної небезпеки, колодязі накрийте.

Уникайте тривалого перебування на забрудненій території.

У приміщеннях щодня робіть вологе прибирання, бажано з використанням миючих засобів.

У разі перебування на відкритій, забрудненій радіоактивними речовинами місцевості, обов'язково використовуйте для захисту органів дихання протигаз, респіратор, ватно-марлеву чи протипилову пов'язку; у разі їх відсутності, підготуйте зволожену марлеву пов'язку, хустинку або будь-яку частину одягу; для захисту шкіри використовуйте спеціальний захисний одяг: плащ з капюшоном, накидку, комбінезон, гумове взуття і рукавиці.

Читайте також