Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

КИШКОВИМ ІНФЕКЦІЯМ - НАДІЙНИЙ ЗАСЛІН

Внаслідок тривалих дощів у нашому регіоні, необхідно нагадати про важливі правила запобігання захворювань гострими кишковими інфекціями.

         Забруднення питної води та продуктів харчування може призвезти до масового захворювання людей на гострі кишкові інфекції, такі як: дизентерія, сальмонельоз, ентеровірусні інфекції, вірусний гепатит А та інші інфекційні хвороби, які передаються водним шляхом.

У всіх цих захворюваннях збудник виділяється з випорожненнями від хворої людини або носія і через забруднені руки, воду, продукти харчування, посуд, предмети побуту потрапляє через рот в організм до здорової людини і спричиняє хворобу.

Надзвичайно швидко йде розмноження мікробів в організмі людини і через декілька годин розвивається різка слабість, підвищення температури, болі в животі, нудота і блювота, пронос. Особливо важко хвороба перебігає у дітей раннього віку, старших людей, осіб ослаблених іншими недугами.

Всього цього можна уникнути , якщо виконувати елементарні санітарно - гігієнічні правила:

1. Вживати тільки кип’ячену воду !

2. Для миття посуду та рук використовувати кип’ячену воду.

3. Вживати бажано бутильовану, сертифіковану воду.

4. Не готувати страви з м’яса загиблої птиці , інших домашніх тварин, риби.

5. Не споживати сирі фрукти, ягоди, овочі, які були під водою навіть короткий час.

6. Всі продукти харчування, страви, які нетривало зберігались без холодильника або у холодильниках в умовах відключення електроенергії, слід викинути.

7. Використовувати їжу, харчові продукти гарантованої якості розфасовані в промислових умовах з чітко означеним строком придатності.

8. Батьки! Не допускайте дітей гратись, плавати, купатись у забрудненій воді.

9. Не займайтесь самолікуванням! При перших ознаках захворювання звертайтесь за допомогою до найблищого медичного закладу.

 

ВАШЕ ЗДОРОВ’Я У ВАШИХ РУКАХ!

 

Калуський районний відділ ДУ «Івано – Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

Читайте також