Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Обстеження в кардіології

Обстеження в кардіології: що вони розкажуть про ваше серце та судини?

1) ЕКГ. Що за консультація без кардіограми? Дійсно, будь-яке спілкування з кардіологом краще почати з ЕКГ. Проте багато пацієнтів перебільшують, гадаючи, що кардіограма може виключити будь-яку патологію серця.

Отже, про що розповість нам кардіограма? ЕКГ допоможе нам абсолютно точно виключити важку патологію серця – інфаркт, аритмію, передінфарктний стан. Або запідозрити не таку важку патологію – гіпертонічну хворобу, міокардит, порок серця, кардіоміопатію, що потребуватиме більш детального обстеження (наприклад, ехокардіографії).

2) Ехокардіографія (УЗД серця). Це дуже важливе обстеження, що допоможе нам «побачити», як скорочується серце. Ми зможемо дізнатись, чи немає збільшення окремих камер серця, потовщення чи потоншення стінок, дізнатися, чи достатньо сильно скорочується серце, виконуючи свою головну функцію (як серце в цілому, так і окремі його стінки, які можуть зволікати в роботі після, наприклад, перенесеного інфаркту). Ехо також дасть нам інформацію про стан клапанів, допоможе виключити наявність тромбозів в порожнинах серця або наявність підвищеного тиску в критеріях легень. Допоможе надати лікарю інформацію, що у пацієнта часто підвищується тиск, але сам він про це ще не здогадується.

3) Проби з фізичним навантаженням (велоергометрія чи тредміл-тест). Досвідчений кардіолог призначить пацієнту, якщо його турбують болі в серці або задишка за фізичного навантаження. Навіщо? Щоб виключити найчастішу причину – ішемічну хворобу, тобто наявність бляшок у судинах, що живлять наше серце, виключити загрозу інфаркту в майбутньому. Якщо проба з фізичним навантаженням позитивна, лікар може направити пацієнта на коронарографію.

4) УЗД судин шиї. Дуже важливе обстеження, про яке більшість лікарів забувають, а дарма. Радимо зробити його всім, в кого є підвищення рівня холестерину або підвищений тиск. Досвідчений лікар функціональної діагностики побачить не лише самі бляшки, але й їхні найперші прояви (потовщення комплексу інтима-медіа на місці майбутньої бляшки й порушення структури стінки). Також ми отримуємо інформацію про те, чи немає у вас пошкодження судин внаслідок підвищеного тиску. Нерідко ми навіть не знаємо про його підвищення, оскільки особливо не вимірюємо тиск, а наші судини вже страждають, що ми можемо побачити, прикладаючи до них УЗД-датчик.

А наразі хочемо нагадати, що найголовніше й найінформативніше обстеження – консультація грамотного, досвідченого кардіолога. Важливо не намагатись самостійно інтерпретувати результати ваших обстежень, про які зазначалося вище, а звернутися за допомогою до професіонала. Тільки досвід і клінічне мислення лікаря допоможе зробити правильні висновки.

Ну, і ви вже, сподіваємось, знаєте, що…

ПРОФІЛАКТИКА ЧИ ЛІКУВАННЯ? РОБІТЬ ВСЕ ЗАВЧАСНО!

Читайте також