Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Артеріальний тиск тримайте на контролі.

Калуський  міський  центр первинної  медико-санітарної  допомоги

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ДЛЯ ПАЦІЄНТА

Артеріальний тиск тримайте на контролі.

    Артеріальний тиск - тиск всередині кровоносних судин, який забезпечує рух крові по кровоносній системі. Організм сам регулює  артеріальний тиск. У звичайних умовах артеріальний тиск може змінюватись у незначних межах у різний час доби, під час сну, розумової та фізичної праці. Величина кров'яного тиску залежить від роботи серця (сили серцевих скорочень) і периферичного судинного опору. Чим вища сила і швидкість скорочень, тим вище піднімається  артеріальний тиск.

      Оптимальним вважається тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика, нормальним та високо нормальним — від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий, ніж 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 — ІІІ ступеня.

Що може вплинути на Ваш тиск?

1.Перш за все, наші емоції. Напевно, багато хто з нас помічали, що варто тільки похвилюватися, пережити стреси, як тиск піднімається.

2.Брак повноцінного відпочинку.

3.Куріння. зловживання алкоголем

4.Зайва вага. Доведено, що зниження маси на 5 кг знижує цифри артеріального тиску на 5-10 мм рт.ст.

5.Надлишок солі в раціоні

6.Малорухливий спосіб життя, Особливо корисні при тиску підвищеному швидка ходьба, плавання, ходьба на лижах, велопрогулянки.

7.Фізіологічні причини. Дуже часто у жінок в період клімаксу тиск підвищується.

8.Відсутність радості життя, апатія і прагнення скрізь знайти негатив.

Рекомендації з підтримки  рівня  артеріального тиску.

Зміни в способі життя
1. Зниження маси тіла при надлишковій вазі.

2. Регулярні фізичні навантаження на відкритому повітрі. Для багатьох хворих достатньо швидкої ходьби протягом 30-45 хвилин щоденно або не рідше 5 разів на тиждень.

3. Зменшення вживання харчової солі. Зниження вживання до 5 грам на добу (половина чайної ложки).

4. Зменшення вживання алкоголю.

5. Зменшення вживання насичених жирів (жирів тваринного походження).

6. Збільшення вживання свіжих овочів та фруктів (сумарно бажано близько 300 грамів на добу)

7. Припинення куріння. Навіть невеликі кількості сигарет (1-3 на добу і навіть не кожен день) суттєво збільшують серцево-судинний ризик. Збільшення ризику спостерігається при пасивному курінні.

8.Профілактика стресів Кожне нервово -емоційне потрясіння, а також хронічне занепокоєння не проходить безслідно для організму. Страждають серце, судини, виникає кисневе голодування мозку, серця та всіх органів і систем. Можуть трапитися інфаркт, інсульт. Перша реакція на стрес - це скорочення м’язів тіла та судин. Навчитись протистояти стресу не складно, якщо навчитись розслабляти м’язи. Важливо навчитись розслабляти м’язи обличчя і рук. Це супроводжується загальним заспокоєнням і адекватною реакцією на ситуацію.

За даними ВООЗ, профілактика спрямована на зміну способу життя, є універсальною «вакциною» проти  артеріального тиску.

       Наші фахівці - кардіологи, терапевти - нададуть вам кваліфіковану допомогу і консультації щодо нормалізації артеріального тиску. Сучасні методи діагностики і лікування дозволяють успішно контролювати і попереджувати страшні ускладнення - втрату зору, аритмію, серцеву недостатність, інфаркт міокарду, інсульт.

       Пам’ятайте, що нормальний артеріальний тиск – це шлях до доброго самопочуття,  підтримання високої життєвої  та соціальної активності, продовження тривалості життя.

Читайте також