Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Чи потрібна вакцинація?

 

  Цікаво, чи могли ми передбачити про те, що кількість не вакцинованих дітей буде значно перевищувати поріг вакцинованих?

Зараз треба думати не про те, як би не проводити щеплення, а бути далекоглядними і дивитись на декілька років вперед.

Уявіть собі, якщо більшість населення не вакцинується і виникне епідеміологічна ситуація по захворюванню на дифтерію, тоді пізно себе картати: чого нас не переконали вчасно вакцинуватися? Ви не боїтеся ані кашлюку, ані дифтерії? Ви цього не бачили і робиться все можливе, щоб смертельно небезпечні інекції обійшли стороною.

      Батьки б’ють на сполох, що діти реагують на ванцину проти дифтерії (виробництва Індія) більш хворобливо, ніж на звичні Інфанрикс та Пентаксим. Такі вакцини як АКДП, АДП-М, АДП використовуються для профілактики таких захворювань як дифтерія, правець і коклюш.

«Очищені» вакцини (Інфанрикс та Пентаксим) переносяться легко, але дають «помірний» імунітет. У всьому світі вони рекомендуються для країн, в яких рівень вакцинації вищий за 90%. Тобто, коли щеплені усі діти, «сильний» імунітет не потрібен, достатньо «помірного».

Цільноклітинні вакцини дають на порядок вищий імунітет.

Переносяться такі щеплення важче, оскільки виникають запальні, а частіше місцеві реакції. Проте ризик летальності захворюваності на дифтерію набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Побічні реакції на вакцинацію вкрай рідкісні. Можливі болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції, підвищення температури – це звичайна природня реакція організму, яка до 3-ох днів нормалізується і починає вироблятися імунітет, який в подальшому житті буде щитом від смертельної хвороби.

На даний час в структурі КМЦ ПМСД функціонують три окремі кабінети профілактичних щеплень: по вул..Будівельників, 3; вул.. Дзвонарськів, 5; вул..Б.Хмельницького,32.

Кабінети відповідають санітарно-гігієнічним вимогам по оснащенню та забезпеченню згідно наказу МОЗ України від 31.12.2009р. № 1095.

В наявності є достатня кількість ванцин для проведення вакцинації всіх вікових категорій населення згідно Календаря профілактичних щеплень. Вся вакцина підтверджена сертифікатом якості та внесена до загального реєстру ІБП (імуно0біологічних препаратів) України.

Все що потрібно для вакцинації – це здорова дитина та батьки, які впевнені у своєму бажанні її захистити. Медики в свою чергу нікому не відмовляють від проведення вакцинації, надають чітку та правдиву інформацію і стараються розвіяти усі страхи та сумніви батьків.

Співпрацюючи разом на благо наших дітей, ми зможемо з впевненістю дивитися в їхнє майбутнє.

ШАНОВНІ БАТЬКИ! Надіємося на Вашу високу свідомість і відповідальність за здоров’я своїх дітей. Запрошуємо Вас на вакцинацію!!!

 

                                                                     Леся Черньова   лікар-  педіатр

                                                                      КНП «Калуський міський центр КМР»

Читайте також