Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Відділ інфекційного контролю

Профілактика інфікування – невід’ємна частина медичної послуги. Якщо говорити коротко і простими словами: клієнт закладу охорони здоров’я не повинен нічим заразитись при наданні йому медичної допомоги і не заразити працівників, які цю допомогу йому надають. Саме для подолання цих проблем у закладах охорони здоров’я запрацювали відділи інфекційного контролю.

Відділ з інфекційного контролю (ВІК) - це самостійний структурний підрозділ, який підпорядковуються керівнику закладу, а його наявність і робота, згідно чинного законодавства, є обов’язковими практично у всіх установах, де надаються медичні послуги. Основним завданням є організація профілактики інфекцій та інфекційного контролю з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб, у тому числі пов’язаних із наданням медичної допомоги. Інфекційний контроль - комплекс організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження виникнення та розповсюдження інфекцій пов’язаних із наданням медичної допомоги.

В амбулаторно-поліклінічному закладі функції ВІК передбачають впровадження покращення гігієни рук та стандартних заходів захисту від інфікування. Відповідно, до штату цього підрозділу в нашій установі входять: керівник відділу, спеціаліст зі збору та аналізу даних і два інструктори з гігієни рук. Основною роботою працівників відділу є створення інфраструктури для безпечного надання медичних послуг, розробка інструкцій і навчання, з метою допомогти персоналу виконувати рутинні операції найбільш ефективним чином і з мінімальними ризиками інфікування, а також періодичний контроль з метою визначення ефективності заходів, які впроваджуються, і внесення коректив за необхідності. Підсумковою метою діяльності ВІК є формування високого рівня культури безпеки при наданні медичних послуг.

Отже, інфекційний контроль це, насамперед, — про якісну і безпечну медичну послугу на рівні закладу охорони здоров’я.