Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Ендоскопія

Кабінет працює з 2010 року, і на момент відкриття був оснащений найсучаснішим обладнанням в Західному регіоні України.

Сьогодні ми оснащені на найвищому рівні для амбулаторного закладу, маємо належні умови для пацієнтів і співробітників. Виконуємо обстеження верхніх відділів ШКТ та нижніх відділів. Маємо повне анестезіологічне забезпечення для ендоскопічних досліджень.

В деталях: 

- маємо кабінет згідно стандартів для ендоскопії;

- маємо найкраще ендоскопічне обладнання «Olympus»;

- анестезіологічне забезпечення;

- лікарі вищої категорії.

 Виконуємо діагностичні процедури лікувальні та хірургічні, зокрема видаляємо сторонні тіла, поліпи (які не потребують стаціонарного лікування).

Ендоскопія  — метод заглядання всередину тіла та обстеження внутрішніх органів людини за допомогою медичного приладу — ендоскопа

Медичний ендоскоп призначений для огляду порожнини і внутрішньої поверхні:

  • стравоходу                       
  • шлунка
  • 12-палої кишки
  • товстої кишки
  • сечового міхура
  • суглобів
  • черевної порожнини
  • та інш..

 

Види медичної ендоскопії

Колоноскопія

Лапароскопія

Фіброгастродуоденоскопія

Цистоскопія 

Фіброгастроскопія (або фіброезофагогастродуоденоскопія або ФЕГДС) – це огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки за допомогою ендоскопа, який вводять хворому через ротову порожнину (попередньо обробивши її знеболюючим засобом ). Цей метод дає можливість визначити колір слизової, стан судин, наявність запальних процесів, ерозій, поліпів, виразок,пухлин , взяти прицільну біопсію(кусочки відщипнутої тканини для гістології)Чим швидше Ви пройдете обстеження і почнете лікування, тим більше шансів запобігти тяжких наслідків. Сучасне обладнання та досвід роботи лікарів клініки – дозволить  виявити хвороби органів травлення на ранніх стадіях, а як  наслідок - провести ефективне профілактичне лікування.

Показаннями до проведення колоноскопії коли є підозри на будь-яке захворювання товстої кишки.

Показання для колоноскопії широкі. Перш за все, вона повинна здійсняться при підозрі на пухлину (з'являються опухли і поліпи мінімальних розмірів). Показання колоноскопії при запальних захворюваннях товстої кишки, особливо при виразковому коліті та хворобі Крона. Вона використовується також у невідкладних ситуаціях при кишкових кровотечах НЕ прохідності, наявності сторонніх тіл "Іноді перед колоноскопією виповнюється рентгенологічно дослідження товстої» кишки.

Не можна проводити колоноскопію у хворих з важкими формами виразкового і ішемічно го коліту.

Підготовка пацієнта до проведення колоноскопії :

Протягом 24 годин перед дослідженням необхідно пити тільки не газовану воду або чай а також за 12:00 до дослідження за рекомендацію лікаря випити 1,5-3 літра спеціального розчину.

Цистоскопія - сучасна діагностика захворювань сечового міхура.
 
Цистоскопія – інструментальний метод обстеження порожнини сечового міхура за допомогою спеціального оптичного приладу – цистоскопа (зображення слизової оболонки проектується на моніторі). При цистоскопії оглядається сечівник, внутрішня поверхня сечового міхура та гирла сечоводів. 
Дане обстеження дає змогу своєчасно діагностувати онкологічні захворювання, отримати більше інформації яка не доступна при альтернативних методах обстеження: рентгенологічному чи ультразвуковому (УЗД). 
 
Показана у випадках: 
  1. наявність крові в сечі; 
  2. виявлення атипових клітин в сечі; 
  3. хронічний тазовий біль; 
  4. стійке порушення сечовипускання. 
Цистоскопія проводиться для диференційної діагностики наступних станів: 
  1. хронічний цистит; 
  2. пухлини сечового міхура;
  3. дивертикул сечового міхура; 
  4. стороннє тіло сечового міхура; 
  5. лейкоплакія сечового міхура. 
Діагностична цистоскопія особливої підготовки не потребує, проводиться в ендоскопічному кабінеті під місцевою анестезією. Цистоскопія призначається за показами та виконується лікарем-уролог.