Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

1 березня - Всесвітній день імунітету

 

Бережіть свій імунітет, бо це ваше здоров’я.

1 березня медична громадськість відзначає Всесвітній день імунітету. Рішення про відзначення цього дня прийняте за ініціативою ВООЗ в 2002 р. З метою залучення суспільної уваги до проблем, пов'язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також із збереженням і зміцненням імунітету. Імунітет – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система забезпечує протиінфекційний захист, протипухлинний нагляд і генетичну стабільність нашого організму. В наш час багато чинників негативно впливають на стан імунної системи, пов'язані із способом життя людини і відносно легко піддаються корекції. Кожна людина повинна знати про значення подібних дій і, отже, забезпечувати умови, необхідні для нормальної опірності організму. На початку весни проблеми, пов'язані з ослабленням функції імунної системи, виражені особливо гостро. Специфіка профілактики  полягає в тому, що, запобігаючи або своєчасно коректуючи порушення імунітету, ми запобігаємо виникненню захворювань багатьох органів і систем. Особливу увагу на стан імунної системи необхідно звертати жінкам в період вагітності і грудного годування, а також пацієнтам в післяопераційний період або після перенесених захворювань. Позитивно позначаються на стані захисних сил організму здоровий сон, дозовані фізичні навантаження і повноцінне збалансоване харчування.

Ознаки, які першими свідчать про зниження імунітету: часті застуди, тривале підвищення температури, синдром хронічної втоми, больові відчуття в суглобах і м'язах, збільшені лімфовузлів, часті рецидиви або хронізація захворювань, зокрема отолярингологічних, гінекологічних.  Серед тривожних ознак також можна назвати порушення сну, часті головні болі, появу висипань на шкірі.

Найпростіші способи безпечного імуномоделювання - правильне харчування і "живі" вітаміни.

Підвищити імунітет допоможуть народні засоби, якщо вживати їх регулярно і при цьому вести правильний спосіб життя, правильно харчуватися і займатися спортом, насичувати організм вітамінами і загартовуватися.

Дуже корисною вважається трава ехінацея, яка є найкращим продуктом для підвищення імунітету, у ній присутня велика кількість вітаміну С. Вона сприяє тому, щоб швидше гоїлися рани на тілі, проходило запалення. Настоянки на основі ехінацеї рекомендується вживати по кілька курсів протягом року. Вважається, що для того, щоб зміцнити імунітет, необхідно приймати соки червоного відтінку, якими є як раз буряковий, морквяний, сік з журавлинний, а також гранатовий.

Вживайте частіше цибулю і часник. Це незмінні лідери в профілактиці простудних захворювань і підвищення імунітету. У них містяться особливі речовини, які називаються фітонцидами, вони й допомагають імунній системі ставати сильною і захищеною від вірусної атаки. Взимку і навесні рекомендується готувати компоти, морси в яких міститься велика кількість вітамінів. Вживайте в їжу гарбуз і горіхи, їжте насіння соняшників, додайте в раціон продукти, які багаті вітамінами А, С, В. У перерахованих продуктах, крім цих вітамінів, присутні ще й мікроелементи, наприклад, цинк, який так важливий для здорового розвитку кожної людини Цинк здатний надавати ніщивний вплив на інфекцію, а також стимулювати появу антитіл, необхідних для зміцнення імунітету.

Ніщо не здатне так сильно укріпити імунітет, як обливання холодною водою. Робити це треба постійно і регулярно, щоб отримати від процедури максимально корисний ефект. Якщо організм буде звично сприймати вплив холодом, то взимку він легше впорається з морозами та застуду.

Не нехтуйте в літній час вживанням фруктів і ягід. Саме влітку можна отримати основну дозу корисних речовин, які будуть взимку боротися з вірусами та інфекціями в боротьбі за ваш організм.

Здоровий імунітет дозволяє  уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.

Ольга  Голубовська      лікар терапевт Калуського міського центру  ПМСД

Читайте також