Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Наркоманія: знати, щоб жити.

26 червня – Всесвітній день боротьби із зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням

 

Наркоманія: знати, щоб жити.  

Однією з найважливіших проблем медицини та сучасності є проблема поширення наркоманії тому: наркоманія знижує трудовий, духовний, інтелектуальний, творчий потенціал суспільства це -

фактор соціальної дезорієнтації: порушує навики трудової діяльності, спілкування, взаємовідносин  між людьми.

Наркоманії та токсикоманії поширюються темпами, які мають ознаки епідемії. Серед цього контингенту соматоневрологічні, венеричні, інфекційні хвороби, різноманітні травми зустрічаються набагато частіше, ніж в загальній популяції.

В м.Калуші на офіційному диспансерному обліку знаходиться 128 хворих з залежністю від наркотиків (92,2 на 100тис.населення) Місто Калуш по поширеності наркоманії займає друге місце в області після м. Івано-Франківська.

Причини вживання наркотиків:

-нездорова атмосфера в сім’ї, проживання в сім’ї наркоманів або алкоголіків;

-ігнорування відношення близьких де проблеми із вживанням наркотиків;

-пережите сексуальне, емоційне або фізичне насилля;

-виховання в середовищі наркоманів (вулиця, сім’я);

-почуття страху, розчарування, надмірна агресивність.

Ознаки наркоманії.

Існує багато ознак по яких можна визначити, що підліток на шляху до наркоманії:

-зниження успішності, безпричинні пропуски занять, часті сварки в школі, в сім’ї;

-відмова від загально-прийнятих норм поведінки в школі,на вулиці;

-поява нових невідомих друзів;

-прихованість, часті депресії;

-постійна потреба в грошах, постійна безпричинна відсутність дома.

Зберегти суспільство від наркоманії  складне завдання. Вчені прийшли до висновку, що всі програми (державні, шкільні, ітд.) малоефективні. Людство само повинно зрозуміти про неприйнятність вживання наркотиків і допомогти в цьому повинна  сім’я, школа, суспільство, медицина. Запобігти біді завжди легше ніж потім виправити її наслідки, а наслідки як правило є незворотніми. Тому, якщо виникли навіть найменші натяки, на вище перераховані ознаки, звертайтеся до спеціалістів. Але далеко не всі особи, що вживають наркотичні засоби звертаються за медичною допомогою.

Краща профілактика наркозалежності – здоровий спосіб життя. Саме він є однією з основних умов збереження здоров’я людини. А здоров’я – це основа реалізації фізичних і психічних можливостей і здібностей особистості.

Основні складові здорового способу життя: 

  1. Рухова активність-використання способів фізичної культури і спорту, різних форм оздоровлення, спрямованих на підвищення рівня фізичного розвитку, його підтримку і відновлення після фізичних і психічних навантажень.

  2. Раціональне харчування. Припускає вживання якісної питної води, необхідної кількості вітамінів, мікроелементів, білків, жирів, вуглеводів. Кожній людині потрібно повноцінне харчування з урахуванням віку, умов роботи,  індивідуальних особливостей і кліматогеографічних умов.

  3. Сексуальна культура - профілактика хвороб, що передаються статевим шляхом, виробленням навичок безпечного сексуального поводження.

  4. Психогігієна - уміння володіти собою, своїми емоціями, гармонізація взаємин між людьми, створення здорового мікроклімату в колективах, у побуті, у родині.

  5. Відмова від шкідливих звичок. Куріння, зловживання алкоголем, уживання наркотиків несумісні з поняттям здоров'я і здорового способу життя.

 

Богдан Семаньків заступник головного лікаря з медичної роботи Калуського міського центру  ПМСД

 

Читайте також