Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

5 міфів про цукровий діабет

Через стереотипи щодо хвороби людям складно прийняти діагноз і дотримуватися лікування. Особливо це стосується тих, у кого діабет розвинувся у дорослому віці. Розвіюємо найпоширеніші міфи про діабет

1️⃣Якщо родині ніхто не хворів на діабет, то я не можу ним захворіти

Цукровий діабет першого типу зумовлений генетичними причинами. Цукровий діабет другого типу може з’явитися у будь-якому віці. Дещо частіше цукровий діабет другого типу проявляється у людей віком 35—40 років і старших. Проте за останні роки діагноз значно помолодшав і не рідко зустрічається в підлітків. Захворювання частіше зустрічається на тлі факторів ризику або супутніх захворювань: ожиріння, надмірна маса тіла, артеріальна гіпертензія, дисліпідемія.

Хоча не можна змінити свій сімейний анамнез або вік, але можна вести здоровий спосіб життя, щоб зменшити ризик виникнення захворювання.

2️⃣При цукровому діабеті не можна їсти солодке

Усім людям із цукровим діабетом першого та другого типу солодке їсти можна. Обмеження стосується кількості солодощів, яку можна з’їсти за раз. Якщо з’їсти його забагато, може підвищитися рівень глюкози.

3️⃣Солодощі на фруктозі можна їсти без обмежень

Фруктоза — теж цукор. Вона — один із двох компонентів звичайного цукру разом із глюкозою. Підвищене споживання фруктози сприяє набору ваги, підвищенню рівня холестерину та тригліцеридів у крові, що згодом може призвести до атеросклерозу.

Нагадаємо, за даними МОЗ, 2/3 всіх захворювань в країні спричинені саме неправильним харчуванням.

4️⃣Якщо пити таблетки, що знижують цукор, або колоти інсулін, то обмеження у харчуванні не потрібні

При діабеті першого типу в людини трохи більше свободи: вона може поставити більше інсуліну, якщо планує з’їсти, наприклад, торт. При діабеті другого типу дієта суворіша. Проте обидва типи захворювання вимагають стежити за харчуванням.

5️⃣Цукровий діабет може бути лише у людей із зайвою вагою

Між ожирінням і діабетом є взаємозв’язок. Але людей із зайвою вагою частіше виявляють переддіабетні ознаки. Переддіабет згодом може перерости в цукровий діабет. Однак якщо людина з ожирінням має цукровий діабет другого типу, при зниженні ваги він може перейти в ремісію. Тоді більше не знадобляться цукрознижувальні препарати. Далеко не всі люди із зайвою вагою хворі на діабет. Разом з тим, серед пацієнтів із цим недугом є багато струнких людей.

Читайте також