Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Девіз трирічної кампанії проти раку 2016-2018 років: «Ми можемо. Я можу»

 

Рак – ще не вирок.

Щорічно 4 лютого відзначається  Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед нашим світом в боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків і організацій-членів UICC відноситься до раку, як до одного з політичних пріоритетів.

На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки, такі як: огорожу доступу до куріння дітей, боротьба з курінням як таким; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

За даними ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей.

Більше 60% нових випадків захворювання на рак зареєстровані в країнах Африки, Азії та Центральної і Південної Америки. У цих регіонах відбувається 70% всіх випадків смерті від раку.

У всьому світі найбільша кількість чоловіків вмирає від наступних п’яти видів раку (в порядку убування): раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу.

У всьому світі найбільша кількість жінок помирає від наступних п’яти видів раку (в порядку убування): раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. У багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку.

Вживання тютюну є найзначнішою окремою причиною раку, якій можна запобігти - більше 20% смертей від раку пов’язані з вживанням тютюну.

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини (ВПЛ) викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B - рак печінки.

Такі види раку, які мають значимість для громадської охорони здоров’я, як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування.

Можна допомогти всім пацієнтам, що страждають від болю, при застосуванні сучасних знань в області зняття болю і наданні паліативної допомоги.

Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і помірного вживання алкоголю. У країнах, що розвиваються, до 20% випадків смерті від раку можна уникнути шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.

        В 2017 році на обліку в онколога знаходиться   1679  хворих,   що складає на  100 т.н.2848, 2016р.- знаходилося 1561, на 100 т. н. 2704,0;   Район 1963,0 на 100 т.н.; Область 1837,0. на 100 т. н.

        За 2017рік   виявлено  245  випадків раку, що становить   446,0  на  100 тис. нас.., 2016 р -  201 випадки - 366,0 на 100 тисяч населення.  Обласний  показник за  2017 р.– 286,5 на 100 тис.нас.

        Проліковано  за 2017рік 172  хв., що складає  74,5%, 2016 р.  -  82,8%  від всіх виявлених,.  Обласний  показник  за 2017р. – 71,4% . Районний показник – 73,1%.

        Померло 118 хворих. Обласний показник –  157,0  Районний показник – 133,7. 

        02.02.2018 р. проведено консультативний прийом  мамологами  ПКОЦ.   Оглянуто 36 жінок. Виявлено патології грудних залоз: рак – 2 хв., фіброаденоми – 9 хв. дифузна мастопатія -5 хв. Направлено в ПКОЦ для лікування – 4 хв.

Пам'ятайте: лише комплекс методів ранньої діагностики істотно (на 20-30%) збільшує можливість виявити рак молочної залози на ранній стадії і вилікувати захворювання.

Володимир Габчак   лікар онколог Калуського міського центру  ПМСД.

Читайте також