Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Це необхідно знати про інфекції, які можна запобігти завдяки проведенню щеплень за віком

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Основними законодавчими документами, які регламентують проведення щеплень в Україні, є Закони України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Туберкульоз. Найбільш ефективним засобом захисту від туберкульозу є щеплення. Щеплення проти туберкульозу захищає дитину від найбільш тяжких форм захворювання: туберкульозний менінгіт та дисемінований туберкульоз легень.

Гепатит В – це вірусне інфекційне захворювання, що супроводжується ураженням печінки. У 30% випадків гостра форма захворювання переходить в хронічну, яка є основною причиною виникнення цирозу печінки та первинного раку печінки. До 95% випадків гепатиту В можна запобігти вакцинацією.

Для профілактики небезпечних інфекцій – кашлюку, дифтерії, правця застосовується комбінована вакцина кашлюку (целюлярний компонент), дифтерії і правця (АКДП).

Кашлюк – інфекційне захворювання дихальних шляхів. Захворювання на кашлюк у 25% дітей перших років життя може супроводжуватися зупинкою дихання, запаленням легень; у 3% може виникнути енцефаліт (запалення головного мозку), судоми. Діти, які перехворіли на кашлюк у ранньому віці в подальшому можуть відставати від своїх однолітків у психічному розвитку. Найбільш ефективним засобом боротьби з кашлюковою інфекцією є рання імунізація дитячого населення.

Дифтерія відноситься до найбільш тяжких інфекцій. Особливу небезпеку для життя становить токсична форма дифтерії, яка у великому відсотку випадків може закінчитися летально. На тяжкі форми дифтерії хворіють переважно не щеплені діти. У половини людей, що перенесли дифтерію лишаються тяжкі ураження серця. Єдиним діючим профілактичним заходом є вакцинація.

Правець – гостре інфекційне захворювання з механізмом передачі збудника через ушкоджені шкірні покрови та слизову оболонку. Збудник правця здатен зберігатися та розмножуватися в ґрунті. Правець дуже тяжке захворювання, яке супроводжується судомами і може закінчитися летально. Тільки своєчасним проведенням специфічної та екстреної вакцинації може попередити захворювання на правець.

Поліомієліт – гостра вірусна інфекція. У довакцинальний період паралітичний поліомієліт уражав тисячі і десятки тисяч людей, з яких 10% вмирали і 40% ставали інвалідами. Надійним захистом від цієї небезпечної інфекції є тільки вакцинація.

Збудником гемофільної інфекції типу b (ХІБ) є гемофільна паличка, яка найбільш небезпечна для дітей віком до 5 років. Значну роль ХІБ – інфекція відіграє в розвитку гнійних менінгітів, пневмоній, сепсису, отитів. Лікування ХІБ-інфекцій ускладняються стійкістю збудника до багатьох антибактеріальних препаратів. За таких умов приоритетним заходом боротьби з ХІБ- інфекцією є вакцинопрофілактика.

Кір – вірусна інфекція дихальних шляхів. Єдиним ефективним захистом від корової інфекції є своєчасна вакцинація.

Епідемічний паротит – широко розповсюджене дитяче захворювання. Хворіють переважно діти у віці від 3 до 15 років. Ця інфекція є однією з найбільш поширених причин ураження чоловічих статевих залоз. У хлопчиків в майбутньому після перенесеного паротитного орхиту (запалення яєчок) можливий розвиток атрофії яєчок, пухлин, імпотенції, порушення сперматогенезу, безпліддя.

Краснуха – вірусна інфекція. Розрізняють дві форми хвороби – вроджену і набуту. Вроджена форма хвороби характеризується розвитком у новонароджених вад сердця, глухотою, катарактою, запаленням легень тощо. Набута краснуха може ускладнитися енцефалітом, артритом, тромбоцитопенією. Єдиним засобом, спрямованим на зниження захворюванності є вакцинопрофілактика.

Всі профілактичні щеплення, які включені до Календаря профілактичних щеплень, для громадян України є безкоштовними.

Вакцини закуповуються за кошти державного бюджету, мають відповідні сертифікати якості та державну реєстрацію в Україні.

Читайте також