Міністерство охорони здоров’я      Калуська міська рада      Департамент охорони здоров’я      Новини      Медіа                                         Вхід до особистого кабінету

Калуський міський центр первинної
медико-санітарної допомоги

Записатись на прийом
Для пошуку лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров’я.

Психічне здоровя важливе  – це стосується кожного.

Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства.

За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей.

В Україні Всесвітній день психічного здоров'я відзначають з 1992 року. Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.

Згідно статистики в Україні 1,2 млн. жителей (це більше 3 % всего населення) страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець. 

Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність. Інвалідизація від психічних захворювань вийшла на друге місце серед інших захворювань.

За прогнозами фахівців до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які лідируватимуть за кількістю людських працевтрат, пов’язаних з цими захворюваннями. Психічні розлади обженуть у цьому плані навіть серцево-судинні захворювання, які нині традиційно тримають пальму першості у структурі захворювання населення земної кулі.

Медики давно вже встановили перелік людей, найбільш схильних до стресів. Це шахтарі, пожежники і самі ж лікарі. Є в цьому списку вчителі, психологи та журналісти, працівники державного сектора, фінансової діяльності, торгівлі, транспорту, будівництва. Здоров’я населення залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем. 

Способи підвищення стресостійкості та профілактика  психічного здоровя:

  • визначення першопричини стресу;

  • уникнення або максимальне обмеження часу спіпкування з людьми, які  вам не приємні;

  • вчитися справлятися зі стресом, бути зібраними і стриманими, контролювати прояв негативних емоцій по відношенню до оточуючих;

  • підтримувати фізичну активність.

  • правильно харчуватись, уникати надмірне вживання алкоголю, кофеїну, краще відмовитись зовсім від шкідливих звичок;

  • дотримуватись графіка сну, максимально ефективно використовувати робочий час, щоб не лягати спати надто пізно;

  • включити до режиму дня обовязковий відпочинок;

  • вирішувати тривожні ситуації невідкладно;

  • поділитися своїми проблемами з іншими людьми. Не залишатися наодинці зі своїми переживаннями;

Кожній сучасній людині необхідно зберігати свою дущевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій і при необхідності звертатись за меддопомогою. Не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості. Якщо ви відчуваєте, що не в змозі скористатися цими порадами і самостійно впоратися зі стресами і проблемами у вашому житті, обов’язково зверніться за професійною допомогою. Не займайтеся самолікуванням без консультації фахівця!

Будьте уважними один до одного і, в першу чергу, до себе!

Тетяна Іваськів    завідуюча терапевтичним відділом №3  Калуського МЦ ПМСД

Читайте також